szafka salon tv

Nowoczesna szafka RTV – jak wybrać?

Szafki RTV to meble znajdujące zastosowanie w salonach. Mają nie tylko użytkową funkcję, ale też stanowią świetny dodatek i pozwalają wyeksponować różnego rodzaju sprzęty takie jak telewizor, odtwarzacz DVD czy zestaw kina domowego. W związku z ilością dostępnych w sklepach szafek RTV pojawia się pytanie, na który produkt się zdecydować, aby być zadowolonym z podjętej decyzji?

Szafki RTV – nowoczesność i prostota

Obecne trendy powodują, że coraz więcej osób decyduje się na zakup nowoczesnej szafki RTV. Takiej, która przyciąga wzrok, zachwyca prostotą, a jednocześnie dodaje wnętrzu charakteru. Na miano nowoczesnych zasługują z pewnością szafki RTV w stonowanych barwach takich jak biel i czerń. W sklepach można znaleźć także produkty w innych kolorach – intensywna czerwień, zieleń czy fiolet. Niemniej jednak cieszą się one mniejszą popularnością, aniżeli meble w klasycznych barwach, ponieważ trudniej dopasować je do wystroju pokoju. Nowoczesne szafki RTV wyróżnia także forma. Może być ona bardzo wyszukana lub wręcz przeciwnie – zachwycać prostotą. Nowoczesne meble mają zazwyczaj połyskujące wykończenie.

Funkcjonalny mebel

Dokonując zakupu mebli, nie można pominąć ich użytkowego charakteru. Chcąc zyskać dodatkowe miejsce do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów, zaleca się wybranie pojemnej szafki pod telewizor. Nie może być ona jednak zbyt duża, ponieważ może odwracać uwagę podczas oglądania telewizji, co z pewnością nie jest komfortowe. Zakupiony model powinien mieć odpowiednio zorganizowane miejsce na przechowywanie kabli, a mianowicie otwór wentylacyjny. Inaczej splątane przewody będą widoczne, co wpłynie negatywnie na estetykę wnętrza. Mebel powinien być także dopasowany do wielkości telewizora, bez względu na to, czy sprzęt zostanie umieszczony bezpośrednio na szafce, czy zawieszony na ścianie. Należy wziąć pod uwagę także ilość dodatkowych sprzętów tj. kino domowe czy odtwarzacz CD. Wspomniane urządzenia muszą mieścić się na szafce. Jeśli salon nie jest zbyt duży, można zdecydować się na zakup podwieszanych szafek RTV. Meble tego typu nie zajmują dużo miejsca, więc okazują się niezwykle praktyczne w małych pomieszczeniach. Kupując szafkę podwieszaną, trzeba jednak pamiętać, że telewizor powinien być zamontowany na ścianie, a nie być ustawionym bezpośrednio na meblu.

Meblościanka – łatwy sposób na aranżację wnętrza

Na rynku dostępne są tzw. meblościanki. Choć wydawać by się mogło, że nie nie mają one nic wspólnego z nowoczesnością, nic bardziej mylnego. W sklepach dostępne są produkty o ciekawej formie, które będą świetnie pasować do nowoczesnego wnętrza. Tego typu szafki RTV są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą zyskać dużo miejsca do przechowywania, ułożyć sporo dekoracji czy pochwalić się zestawem płyt CD czy książek.

1 thought on “Nowoczesna szafka RTV – jak wybrać?

  1. Szafka RTV to dość wazny element w moim salonie, ponieważ musi pomieścić wszystkie ważne elementy, a po drugie musi dobrze utrzymywać duży telewizor. Dość długo chodziłam za tą odpwiednią i nigdzie nie mogłam znaleźć. W końcu wybrałam się do pobliskiego halmaru i znalazłam odpowiednia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *