materac

Materace do łóżka – które wybrać?

Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywamy po dniu pełnym pracy i emocji. Musimy więc zadbać o to, by było to pomieszczenie sprzyjające relaksowi. Meble do sypialni znajdziemy w ofercie wielu firm, więc mamy w czym wybierać. Zadbajmy o dobry sen, wybierając wygodne łóżko wyposażone w dobry materac, który zapewni komfort. Jaki materac kupić?

Kompletujemy meble do sypialni. Rodzaje materacy

W zestawie mebli do sypialni muszą się znaleźć: łóżko, szafki lub stoliki nocne, komoda i szafa, w której przechowamy bieliznę. Jeśli pokój przeznaczony na sypialnię jest duży, możemy również wstawić toaletkę, kominek i lustro. Zadbajmy także o odpowiednie oświetlanie. Bez wątpienia, najważniejsze jest łóżko, które musi być wygodne, by gwarantować nam dobry i zdrowy sen. Można nie mieć żadnych mebli, ale spać zawsze trzeba tylko i wyłącznie na wygodnym łóżku. Łóżko i materac, jako najistotniejsze meble do sypialni, kupujemy na wiele lat, więc zanim wybierzemy odpowiedni model, dobrze się zastanówmy. Łóżko powinno być dopasowane do najwyższej osoby, która w nim śpi, czyli wysokość osoby plus co najmniej 20 cm. Co do szerokości, jeśli spać będą dwie osoby, musi wynosić minimum 140 cm, wygodne jest łóżko o szerokości 160 cm, a idealne ma od 180 do 200 cm. Na początek sprawdźmy rodzaje materacy. Można kupić lateksowe, piankowe i sprężynowe. Często te różne rodzaje są łączone w ramach poszczególnych modeli. Uzupełnia się je też dodatkowymi wkładami: kokosowym, z włosiem końskim, trawą morską czy łuską gryczaną. Szukając odpowiedniego materaca, w sklepach natrafimy na miękkie, średnio twarde i twarde. Im ktoś więcej waży, tym twardszego potrzebuje podłoża.

Najważniejsze meble do sypialni. Materac chroniący przed bakteriami

Musimy wybrać także pokrowiec do materaca. Najlepiej wybrać taki, który jest zdejmowany i nadaje się do prania. Może być uszyty z różnych materiałów. Specjaliści od dobrego snu zalecają takie, które mają jedną stronę z bawełny (będzie idealna latem),a drugą z owczej wełny, co przyda się zimą. Pokrowce bywają zabezpieczone przed grzybami i bakteriami. Zawierają np. wyciąg z aloesu, włókna srebra, aktywne składniki z alg morskich i wiele innych elementów. Kompletując meble do sypialni, wybierając materiał pokrowca, warto zwrócić uwagę na membranowe o właściwościach higroskopijnych, które świetnie sobie radzą z nadmiarem wilgoci.

Który materac będzie najlepszy?

Przed zakupem zaleca się wypróbowanie wybranego modelu materaca, który jest odpowiedni, jeżeli podczas leżenia na boku kręgosłup układa się prawie w linii prostej. W pozycji na wznak odcinek lędźwiowy nie powinien być ani wygięty w pałąk, ani wklęsły. Komfort snu i jakość wypoczynku zależą od rodzaju wypełnienia materaca. Materace lateksowe są bardzo elastyczne i dobrze dopasowują się do kształtu ciała i równomiernie je podtrzymują. To produkty przeciwgrzybiczne i antybakteryjne. Są też wytrzymałe i trwałe, więc nadają się do stelaży z regulacją. Materace piankowe stanowią dobre podparcie dla kręgosłupa. Pianki mogą być perforowane, co umożliwia swobodną cyrkulację powietrza. Zalety mają też materace sprężynowe. Bonelle to sprężyny z wysokiej jakości drutu połączone ze sobą w jeden system. Są elastyczne powierzchniowo, co oznacza, że mocno uginają się pod naciskiem. Dla par idealne są materac sprężynowe, gdyż dopasowują się dokładnie do kształtu ciała użytkownika.

Komfortowy sen jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia. Kompletując meble do sypialni, wybierzmy ładne łóżko wyposażone w dobry i wygodny materac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *