Jak szukać dobrego malarza ?

„Znajdź malarza”- łatwo powiedzieć, trudniej wykonać. Zanim przystąpi się do poszukiwań profesjonalnego fachowca, który pomaluje pokój lub mieszkanie warto sporządzić listę wszystkich rzeczy do zrobienia. Nie można przy tym zapomnieć o przygotowaniu pomieszczeń przed malowaniem oraz zabezpieczeniu mebli. Dobrze jest też określić proponowany czas pracy.

Od czego zacząć?

Gdyby tylko można było wpisać w wyszukiwarce polecenie: znajdź malarza i otrzymać kontakt do najlepszego fachowca w naszej okolicy to byłoby idealnie. Niestety, aby odszukać dobrego malarza trzeba się trochę bardziej postarać.

Zanim zacznie się przeszukiwać Internet czy też prosić znajomych o polecenie nam malarza, dobrze jest przygotować listę zadań. Niech znajdą się na niej wszystkie czynności, na których wykonaniu nam zależy. Nie można tutaj pominąć odpowiedniego zabezpieczenia podłóg czy mebli przed zachlapaniem farbą. Dzięki temu firma malarska będzie mogła skrupulatnie dokonać wyceny takiego zlecenia.

Trzeba też zastanowić się czy będzie trzeba odsuwać lub wynosić sprzęty i elementy wyposażenia z mieszkania, aby umożliwić wygodne pokrycie farbą ścian? Jeśli tak, to kto się tym zajmie? Może warto wówczas pomyśleć o wynajęciu w tym celu firmy pomagającej przy przeprowadzkach?

Czy warto prosić o wstępną wycenę prac?

Tak. Najlepiej zapytać o szacunkową wycenę pracy przynajmniej dwóch różnych malarzy. Warto zaprosić fachowca do swojego mieszkania, aby miał on możliwość obejrzenia wszystkich powierzchni, które mają zostać odświeżone czy przemalowane. Sprawi to, że wstępna wycena uwzględni każdy etap pracy włączając w to przygotowanie do malowania oraz sprzątanie po całym przedsięwzięciu. Malarz z pewnością oszacuje też ilość potrzebnych mu materiałów i akcesoriów. Zorientuje się też ile trudnodostępnych miejsc (obszary przy framugach, kontaktach, punktach oświetleniowych czy parapetach) będzie trzeba pokryć emulsją. Będzie to rzutować na dobór odpowiednich wałków i pędzli. Rodzaj pomieszczenia uwarunkuje natomiast barwę i rodzaj farby, której użyje do malowania ścian.

Malarz maluje ścianę

Co jeszcze warto ustalić przed zatrudnieniem malarza?

Misja pod hasłem „znajdź malarza” zostanie zakończona sukcesem, jeśli przed jego zatrudnieniem nie zapomni się zapytać o kilka istotnych szczegółów.

  • Czy usługa jest objęta gwarancją?

Dobrze wiedzieć, czy w razie niezadowalającego efektu lub niedokładnego pokrycia ścian można liczyć na zwrot kosztów lub poprawki w cenie usługi.

  • Czy malarz jest ubezpieczony?

Praca malarza to niejednokrotnie wykonywanie wielu czynności na drabinie czy podeście przez wiele godzin w wymuszonej pozycji ciała. Wdycha on opary farb i rozpuszczalników. O wypadek nietrudno. Dobrze więc dowiedzieć się czy posiada ubezpieczenie.

  • Czy posiada jakieś referencje od poprzednich klientów lub portfolio?

Zawsze warto zapoznać się z poprzednimi realizacjami fachowca lub przeczytać opinie innych dotyczące jego pracy.

Czasem trzeba zaufać swojej intuicji. Profesjonalny malarz lubi porządek, ceni sobie punktualność i dokładność. Na pewno będzie też potrafił udzielić wielu porad dotyczących doboru farb lub przygotowania wnętrz do malowania. Warto zdecydować się na takiego malarza, dla którego priorytetem będzie przede wszystkim terminowe i solidne wykonanie zlecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *