klej w laskach

Pistolet do kleju – praktyczne zastosowanie w domu

Klej w laskach oraz pistolet do kleju to produkty, które są wykorzystywane nie tylko w przemyśle, ale równie często sięgają po nie osoby, które interesują się robótkami ręcznymi.  Ich popularność ciągle rośnie. Nic więc dziwnego, że coraz częściej korzystamy z niego również w swoich domach, używając go m.in. do drobnych napraw.

Jak działa pistolet do kleju?

Pistolet do kleju to niewielkie narzędzie, które podłączone do prądu nagrzewa się do wysokiej temperatury (około 200 stopni). Umieszczona w nim laska kleju, pod wpływem ciepła, zmienia swoją formę ze stałej w płynną, klejącą masę. Wkłady klejowe, inaczej zwane klejem termotopliwym, to jednoskładnikowe kleje poliuretanowe.  Naciskając na spust z dyszy pistoletu wypływa spoiwo, które umożliwia nam sklejanie wybranych materiałów.

Do jakich czynności stosować pistolet do kleju?

Pistolet wraz z laskami kleju może nam posłużyć m.in. do naprawy drobnych elementów dekoracji.  Dzięki swoim właściwościom możemy za jego pomocą sklejać niemal wszystkie materiały, od drewna, poprzez materiał, aż po metal (po wcześniejszym ogrzaniu metalu).

Hotmelt (anglojęzyczna nazwa kleju w laskach) doskonale sprawdzi się również przy bardziej zaawansowanych czynnościach, takich jak sklejanie obić tapicerskich, do przyklejania płytek ceramicznych czy sklejania tekturowych opakowań.

Jakie są zalety pistoletu do kleju?

Pistolet do kleju nie bez powodu cieszy się coraz większym uznaniem. Małe kształty oraz łatwość użytkowania pozwala na wygodne użytkowanie. Jego niewielka waga sprawia, że podczas korzystania z niego nie męczą nam się ręce, dzięki czemu możemy sobie pozwolić na używanie go przez wiele godzin, bez uczucia zmęczenia. Ponadto, jego zaletą jest również cena i dostępność.

Pistolet do kleju jest również niezwykle precyzyjny, dzięki czemu bez problemu skleimy za jego pomocą nawet niewielkie produkty. Jednak największą jego zaletą jest czas, w jakim możliwe jest sklejenie wybranych części. Jest to jeden z najszybciej schnących klejów, dzięki czemu tak często sięgamy po niego w awaryjnych momentach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *