Meble biurowe w odważnych kolorach

Siedziba firmy jest jej wizytówką. Szczególnie, gdy profil działalności łączy się z przyjmowaniem klientów. Biuro to także miejsce, gdzie spędza się bardzo dużo czasu, więc dobrze jest uczynić je miejscem, w którym dobrze się czujemy i lubimy do niego przychodzić.

Zaczaruj klienta kolorem

Każdy z nas zapewne ma ulubione kolory, a innych unika, zarówno w ubiorze jak i we wnętrzach. Barwy wpływają na samopoczucie i stymulują reakcje. Wiedza o kolorach może okazać się bardzo przydatna w projektowaniu biura. W zależności od profilu działalności firmy, jej wizerunek może pomagać w realizacji celów biznesowych. Gdy zależy nam na tym, by klient był odprężony, spokojny albo skłonny do zwierzeń pomieszczenie, w którym go przyjmujemy powinno mieć stonowane, ale ciepłe kolory. Brązy, zielenie, ciepłe szarości i odcienie piasku tworzą przytulny nastrój. Kojące dla nerwów i ułatwiające podejmowanie decyzji są kompozycje łagodnych, przypudrowanych niebieskości. Zaufanie i obniżenie poziomu stresu powodują jasne zielenie. Układ nerwowy koją spokojne fiolety, ale nasycone, ciemne i w dużej ilości fioletowe odcienie mogą wywołać przygnębienie. Radosny i optymistyczny nastrój wywołuje żółć, ale nasycony i w nadmiarze użyty we wnętrzu kolor żółty może wywoływać zniecierpliwienie i zmęczenie, więc będzie się nadawał do biura, w którym chcemy, by klient nie przesiadywał zbyt długo. Mocno pobudzający, działający szybko na zmysły jest kolor czerwony, bo przyspiesza krążenia krwi. Jednak trzeba mieć świadomość, że nasycony czerwony, zastosowany we wnętrzu w dużych ilościach, może wywołać agresję.

kolorowe meble biurowe

Kolorami operuj z rozwagą

Trudno sobie wyobrazić, że będziemy dobrze czuć się w swoim biurze pełnym nasyconych barw i kontrastów. Wyraziste kolory w aranżacji wnętrz trzeba stosować z umiarem. Dobrze sprawdzą się pojedyncze akcenty barwne na tle stonowanych, neutralnych w kolorze ścian. Może to być kolorowe biurko albo odważne barwy foteli czy kanap. Bardzo dobrze będą prezentować się pomieszczenia, w których jedną ze ścian pomalowano intensywnym kolorem, a resztę i wszystkie meble biurowe utrzyma się w tonacji kolorów ziemi. Dobrym pomysłem na urządzenia wnętrza jest wyodrębnianie obszarów, pełniących różne funkcje. Część, gdzie pracujemy i potrzebujemy skupienia można zastosować kolory sprzyjające koncentracji. Blat biurka w naturalnym kolorze drewna lub pastelowej żółci wspomoże długą pracę bez zmęczenia. W innej części pomieszczeń biurowych można stworzyć miejsce spotkań z klientem i tam zastosować kolory sprzyjające celom firmy.

Stosowanie odpowiednich zestawów barw we wnętrzach jedni nazwą manipulacją, zaś inni metodą wspomagającą biznes. Jakbyśmy nie nazwali operowania barwami to najważniejsze, by biuro nie było nijakie, by było nowoczesne i podobało się właścicielowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *