Malarz pokojowy

Dobry malarz pokojowy

Remont mieszkania to wyzwanie, któremu niekiedy ciężko sprostać. Szczególnie istotny jest wybór odpowiednich fachowców. Niewątpliwie należy do nich malarz pokojowy, od którego uzależniony jest końcowy efekt prac. Jak znaleźć najlepszego? Czym się kierować podczas wyboru? Czy słuchać rad znajomych?

Zapytaj o opinie

Jeśli ktoś z Twojego otoczenia niedawno robił remont, warto jest zasięgnąć opinii. Jeżeli już widziałeś efekty prac malarza pokojowego u swoich znajomych lub rodziny i są według Ciebie zadowalające, zdecyduj się na jego usługi. Jeśli jednak widoczne są różnego rodzaju niedociągnięcia, bądź opinia rodziny o malarzu jest wątpliwa, wówczas nie warto jest ryzykować i lepiej kontynuować poszukiwania malarza.

Nie zatrudniaj rodziny

Jeżeli w Twojej rodzinie jest ktoś zajmujący się wykonywaniem prac remontowych lepiej go nie angażować. Kiedy nie będziemy zadowoleni z usług szwagra, czy wujka ciężej nam będzie mu o tym powiedzieć i złożyć reklamację.  Nie ma sensu narażać stosunków z przyjaciółmi lub rodziną jedynie przez remont. Lepiej zatrudnić fachowca, z którym nie spotykamy się podczas imienin lub świąt. W końcu nie bez powodu powstało powiedzenie, że „z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach”.

Sięgnij do Internetu

Internet to miejsce, w którym najłatwiej znaleźć osoby z danej branży. Nie inaczej jest w przypadku malarzy pokojowych. Najlepiej posiłkować się opiniami innych użytkowników. Jeśli widzimy, że dany fachowiec ma zbyt dużo negatywnych komentarzy, lepiej wykreślić go z listy i szukać dalej. Dobrym rozwiązaniem są fora internetowe, na których odbywają się dyskusje. Możemy dowiedzieć się z nich więcej szczegółów na temat konkretnego malarza pokojowego lub firmy. Jeżeli już znaleźliśmy ofertę, która nas interesuje, warto samodzielnie założyć wątek na jednym z forów budowlanych. Możemy wtedy zapytać o opinie o danym fachowcu i zadecydować czy warto nawiązać z nim kontakt.

Zadawaj pytania

Dobry malarz pokojowy powinien znać się na swojej pracy i bez wahania odpowiadać na związane z nią pytania. Dlatego zanim kogoś zatrudnisz zaproś go na krótką rozmowę, która pozwoli Ci określić czy masz do czynienia z fachowcem. Nie musisz być specjalistą branży budowlanej i zadawać mu pytań na poziomie inżyniera budownictwa. Wystarczy, że dowiesz się ile czasu prowadzi działalność, czy ma referencje, którymi może potwierdzić swoją skuteczność, czy oferuje gwarancję i jakich używa produktów. Jeżeli nie dostaniesz gwarancji na usługi malarza podjęcie współpracy z nim będzie ryzykiem. Wówczas w razie jakichkolwiek nieprawidłowości po wykonaniu pracy ciężko będzie rościć poprawek.

Istotną kwestią jest też to czy zatrudniany przez nas malarz sam wykonuje pracę, czy ma podwykonawców. O wiele lepiej jeśli robi to samodzielnie. W końcu nie będziemy mieli możliwości porozmawiać z każdym pracownikiem i prosić go o referencje. Niektórzy fachowcy posiadają zdjęcia wyremontowanych budynków. Takie portfolio zagwarantuje Ci, że osoba, z którą rozmawiasz to profesjonalista, doskonale znający się na swojej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *